2.1.2023

Virtuální mobilní číslo přináší
do komunikace svobodu

Úspěšný rozvoj firmy spočívá především ve spolehlivém kontaktu se zákazníky, dodavateli a dalšími obchodními partnery. Je velmi důležité obecně zajistit bezproblémovou komunikaci mezi firmou a okolním světem. Virtuální telefonní číslo je moderním řešením, které vám pomůže zbavit se některých omezení v komunikaci.

Péče o zákazníka pro malé a začínající e-shopy

Co to vlastně je virtuální telefonní číslo?

Virtuální mobilní číslo je číslo, které není vázáno na fyzickou telefonní linku. Místo toho je spojeno s aplikací, která umožňuje přijímat a uskutečňovat hovory prostřednictvím počítače, chytrého telefonu nebo jiného zařízení s připojením k internetu.

Toto telefonní číslo funguje prostřednictvím VoIP (Voice over Internet Protocol). Jedná se o službu, která umožňuje uskutečňovat hlasové hovory mimo tradiční telefonní linku. Internetové připojení se v podstatě neliší od své tradiční podoby. Rozdíl spočívá v tom, že hovor VoIP přenáší data
po internetových linkách, nikoliv po analogových hlasových signálech.

Pro koho je vhodné virtuální telefonní číslo?

Služba spočívající v uskutečňování hovorů prostřednictvím virtuálního telefonního čísla je ideálním řešením pro oddělení služeb zákazníkům ve firmě nebo moderní call centrum.

Pokud pociťujete omezení při uskutečňování hovorů prostřednictvím klasické telefonní linky nebo chcete snížit náklady na provoz oddělení služeb zákazníkům, může být virtuální telefonní číslo pro vaši společnost vhodným řešením.

Jak získáte virtuální telefonní číslo?

Existuje několik způsobů, jak získat virtuální číslo. Běžným řešením je zakoupení takové služby od operátora. V Daktele nabízíme přístup k virtuálním službám jako rozšíření nástrojů call centra. Další možností je získat číslo na virtuální ústředně.

Co se týče uspořádání čísel ve virtuálním telefonním čísle, tak může vypadat jako tradiční číslo nebo číslo horké linky. Volba závisí na vašich individuálních potřebách a preferencích. Můžete vsadit na řetězec čísel, který vypadá jako virtuální české telefonní číslo. Díky tomu nebudete odchozími hovory vzbuzovat pochybnosti zákazníků.

Jak systém Daktela funguje?

Naše služba je moderní digitální řešení, které zvyšuje efektivitu provozu celého kontaktního centra. Virtuální telefonní číslo umožňuje přijímat
a uskutečňovat hovory jak na jiná telefonní čísla VoIP, tak na čísla tradičních telefonních linek.

Virtuální telefonní číslo má stejné vlastnosti jako číslo spojené s tradiční analogovou linkou. To znamená, že příchozí hovory lze řídit např. podle časových podmínek a konkrétních oznámení. Rozdíl mezi digitální službou a analogovou službou spočívá v tom, že jedno telefonní číslo umožňuje uskutečňovat více příchozích a odchozích hovorů současně z jednoho čísla. Pomocí naší služby můžete snadno přenést stávající telefonní čísla ve své databázi a získat nová z našeho systému.

Jaké jsou výhody virtuálního mobilního čísla Daktela?

Systém, který nabízíme našim klientům, má mnoho výhod, které mohou pozitivně ovlivnit fungování vaší společnosti a zvýšit její efektivitu. Virtuální telefonní číslo je především univerzální – operátoři mohou přijímat a uskutečňovat hovory doslova odkudkoli na světě, kde je přístup k internetu.
To zvyšuje mobilitu vašich zaměstnanců a flexibilitu práce. Usnadňuje organizaci home office a rozdělení práce mezi jednotlivé pracovníky z oddělení služeb zákazníkům. Díky těmto možnostem můžete při hledání nových zaměstnanců nabídnout lepší pracovní podmínky a flexibilitu pracovní doby. 

Je to také dobré řešení pro společnosti, které působí globálně. Pokud vaše společnost obsluhuje zákazníky z více zemí, můžete své virtuální telefonní číslo snadno přizpůsobit místním standardům. Zvýšíte tak důvěryhodnost, přitom důvěra ve značku může ovlivnit počet zákazníků, a tím generovat podniku další zisk.

Jednou z největších výhod virtuálního mobilního čísla je také snížení nákladů na provoz infolinky ve firmě. Hovory totiž probíhají prostřednictvím internetu, nikoliv přes tradiční telefonní linky. 

Virtuální mobilní číslo také umožňuje přesměrovat hovory na jiná zařízení nebo čísla. Díky tomu zlepšíte kontakt se zákazníky a komunikaci v rámci firmy. Internetová telefonie v kombinaci s vhodnou systematizací pravidel fungování při telefonických hovorech může výrazně zvýšit spokojenost vašich zákazníků.