21.12.2020

Ohlédnutí za rokem 2020 a vize do 2021!

Ohlédnutí za rokem 2020_

Pomalu se nám chýlí ke konci rok 2020, který pravděpodobně nám všem přinesl nové zkušenosti v souvislosti s COVID-19. Ten postihl nějakým způsobem všechny lidi i firmy a Daktela nebyla výjimkou. Naštěstí díky našemu cloudovému řešení jsme bez problému mohli ze dne na den přejít
na homeoffice řešení a nadále poskytovat veškeré služby včetně technické podpory, jak jsou naši zákazníci zvyklí. Nutnost homeoffice provozu poznaly i stovky firem v ČR a desítky z nich se rozhodly řešit tuto potřebu právě naším kontaktním centrem.

Daktela neustále roste!

Je obdivuhodné, že i v této složité situaci jsme měli každý měsíc přibližně 14 nových instalací různých velikostí, ať se jednalo o malé firmy s (doslova) pár zaměstnanci, nebo o firmy s desítkami operátorů. Oproti minulému roku se jednalo o navýšení o přibližně 35 % instalací!

Za zmínku stojí také naše účast na projektu v boji proti COVIDu, kdy jsme se podíleli na vytvoření trasovacího callcentra „Chytré karantény“, do které se postupně zapojily veškeré hygienické stanice ČR včetně desítek externích firem, které pomáhají s trasováním. Daktela tak provozuje největší callcentrum v České republice, které má již 3800 operátorů a denně zvládne vyřídit více než 40 000 hovorů.

S rostoucím počtem zákazníků se i náš Daktela tým rozrostl o 14 nových kolegů a následující rok očekáváme ještě výraznější rozšíření, jen v lednu se rozrosteme o dalších 5 kolegů.

Daktela poslední roky vstupovala také na zahraniční trhy, respektive dlouhodobě jsme u “bratia” Slováků a Daktela pobočku naleznete také v Londýně a ve Varšavě. Zejména na polském trhu se postupně dostává Daktela do povědomí zdejších zákazníků stále více a více.

Daktela v roce 2021

Příští rok plánujeme otevřít pobočku v Budapešti a nabídnout dostupné omnichannel řešení také maďarským zákazníkům. Ti, kteří sledují náš blog, tak vědí, že již delší dobu máme partnera v arabském regionu, konkrétně ve Spojených arabských emirátech. Letos v létě jsme pak dotáhli partnerství také na Filipínách, díky čemuž očekáváme výraznější expanzi také na asijském a tichomořském trhu.

S rostoucím portfoliem zákazníků rostou i požadavky na funkcionality Daktela řešení. Tímto děkujeme stávajícím i potenciálním zákazníkům
za feedbacky ke zdokonalovaní našeho produktu. Zaměřujeme se primárně na možnosti automatizace, ať se jedná o voiceboty, nebo chatboty. Dalším bodem, na který klademe velký důraz, jsou “integrační kostičky”.
S celou řadou systémů tak již máme hotové základní integrace, zákazníci tak mohou pár kliky napojit Daktela řešení na řadu CRM a ERP systémů a není potřeba financovat propojení těchto řešení.

Rozšířili jsme také portfolium komunikačních kanálů, kdy je nově možné pomocí Daktely zpracovávat také sociální sítě WhatsApp a Viber. Připomínáme, že již řadu let nabízíme propojení s Facebook Messengerem a do budoucna plánujeme propojit take další sociální sítě, například LinkedIn nebo Twitter.

Řada firem během aktuálních vládních opatření přešla z osobní komunikace na digitální a zejména Microsoft Teams získal na oblibě. Daktela nezůstala pozadu a máme s nimi již hotovou integraci, agenti tak nemusí zpracovávat dva telefony, ale hovory z veřejné sítě i v rámci teamsů mohou řešit skrze jedno řešení a zefektivnit tak svůj provoz.

Rád bych na závěr poděkoval všem „Daktelákům“, ať již zaměstnancům, nebo spolupracovníkům, za jejich práci a také sounáležitost díky níž bude rok 2021 z hlediska dalšího rozvoje firmy určitě ještě úspěšnější než ten letošní.

Přejeme všem klidné prožití vánočních svátků, pevné zdraví a úspěšný a šťastný nový rok!