6.1.2020

Péče o zákazníka pro malé a začínající e–shopy

Péče o zákazníka pro malé a začínající e-shopy

Počet e-shopů každým rokem neustále roste a Česká republika je považována za ráj e-shopů, patří totiž v jejich zakládání k nejaktivnějším v Evropě.
Již více než 10 % maloobchodního obratu u nás se odehrává v e-commerce. Založit dnes e-shop je otázkou jen několika dní práce, nicméně důležitá je následná marketingová komunikace a péče o zákazníka. V době internetových prohlížečů, produktových srovnávačů a nejrůznějších blogů je potřeba nabídnout zákazníkům něco navíc a moci se tak odlišit od konkurence. Zde se zaměříme na zákaznickou podporu, kterou se Daktela zabývá a je jedničkou na českém a slovenském trhu.

Pokud máte pouze jeden začínající e-shop a staráte se o něj pouze vy, v takovém případě vám může postačit základní řešení, tedy mobilní telefon
a email na googlu či seznamu. Pokud ovšem počty zákazníků budou narůstat a o e-shop se začne starat více osob najednou, přestává být ono „základní řešení“ efektivní a nabízí se zde Daktela řešení.

Také pokud máte více e-shopů a chcete mít veškerou komunikaci pod kontrolou, Daktela nabízí omnichannel řešení, které vám umožní zpracovávat více komunikačních kanálů v jednom systému. Tedy telefonní hovory, emaily, webchat, SMS a vybrané sociální sítě. K dispozici je také modul Helpdesk s tiketovacím systémem, CRM modul s automatickým párováním aktivit ke kontaktům nebo novinky v podobě chatbota nebo cobrowsingu. Daktela řešení (aplikaci) je možné propojit s vaším e-shopovým řešením, hotové integrace máme například s největším e-shopovým řešením Shoptet, Microsoft Dynamics a dalšími. Omnichannel řešení zajistí, že veškerá komunikace se zákazníky se odehrává v jedné aplikaci/v jednom systému, což umožňuje snazší orientaci v požadavcích zákazníka, jelikož máte k dispozici veškerá data pro kontrolu i samotný chod.

V dnešní době je třeba dbát na zákaznickou podporu a zákazníkovi maximálně zpříjemnit komunikaci s e-shopem. Stále platí, že nejoblíbenějšími komunikačními kanály jsou telefon a email, v posledních letech ovšem získává na popularitě i webchat a sociální sítě, například facebook.

Díky Daktela hlasovým službám naladíte zákazníky uvítací hláškou (dle pracovní a mimopracovní doby), případně IVR rozcestníkem. Při čekání
na spojení hraje zákazníkovi hudba, pokud se nedovolá nebo nechce čekat na lince, máte k dispozici informaci o zmeškaném hovoru.

Daktela helpdesk modul funguje na bázi tiketovacího systému, každý požadavek tak máte evidovaný (email, telefonní hovor, webchat, sociální sítě)
a nemusíte mít strach, že vám některý z požadavků zapadne a nebude zodpovězený. Tikety si můžete mezi sebou předávat, k dispozici tak máte ihned veškerou předchozí komunikaci. Výhody webchatu a sociálních sítí jsme již rozepsali v tomto blogu.

A pokud se rozhodnete o expanzi do zahraničí, Daktela řešení lze využívat odkudkoliv, kde máte přístup k internetu. Využívají nás již e-shopy po celé Evropě, z mimoevropských destinací můžeme zmínit například USA, Mexiko, Vietnam nebo Spojené Arabské emiráty.