10.2.2021

VoIP telefony – VoIP telefonie

VoIP telefony – VoIP telefonie

Co je to VoIP a k čemu slouží?

VoIP je anglická zkratka, která označuje přenos hlasu přes připojení k internetu – Voice over Internet Protocol, a proto běžně označujeme VoIP jako internetovou telefonii. Jaký je rozdíl mezi telefonním hovorem VoIP a běžným telefonním hovorem? Používáme jej stejným způsobem jako u běžného telefonu, můžeme volat na všechna dostupná pevná, mobilní a takzvaná speciální telefonní čísla, často je ale mnohem levnější, zejména v zahraničí. Technickým rozdílem je způsob přenosu dat prostřednictvím připojení k internetu místo telefonních linek nebo rádiových vysílačů používaných
v mobilní síti.

Telefonování VoIP – pro koho je vhodné?

Mnoho společností a veřejných institucí používá VoIP telefonii. Důvodem je mnoho výhod, které její používání přináší. Kontrola nad vašimi účty, integrace počítačových a telefonních sítí, jakož i schopnost používat telefony, které již máte, to jsou jen některé z výhod. Používání VoIP telefonování je možné díky bezdrátovým telefonům, kancelářským telefonům a VoIP branám. Bezdrátové telefony používají hlavně soukromé osoby a malé kanceláře. Vyznačují se dlouhým dosahem a odolnou baterií a dalšími funkcemi. Na druhou stranu jsou kancelářské stolní telefony určeny pro společnosti, sekretariáty, horké linky a call centra. Mají displej, stejně jako bezdrátové telefony. Telefony se snadno instalují a přiložený kabel je dostatečný dlouhý
a nemusíte připojovat už nic jiného. Díky tomu se nemusíte starat o další neplánované výdaje.

VoIP telefon

VoIP telefon umožňuje uživatelům navázat telefonní spojení pomocí technologie VoIP s jakýmkoli softwarovým telefonem, mobilním telefonem nebo telefonem pevné linky. VoIP telefonem může být jednoduchý softwarový telefon nebo zařízení, které vypadá jako běžný telefon. Jsou nejvhodnější
pro použití pro operátory na informačních linkách, pro příchozí i odchozí hovory, pro volání zákazníkům. Umožňují vám využívat nejnovější technologie.

Funkce VoIP telefonu

Mezi běžné funkce telefonů VoIP patří ID volajícího, Parkování hovorů, přesměrování hovorů, přidržení hovoru, telefonní seznam a nastavení více účtů. Některá IP zařízen také umožňují přenos video signálu.

Pevný IP telefon – pevné IP telefony

VoIP telefon nebo IP telefon je zařízení pro komunikaci pomocí VoIP (Voice over Internet Protocol).

IP telefony se vizuálně nijak neliší od analogových nebo digitálních telefonních zařízení. Rozdíl lze najít v porovnání s analogovými telefony
v konektorech – konektor RJ45 (Ethernet) je připojen k IP telefonu stejně jako běžné počítače.

Hlavní rozdíl od klasických analogových telefonů spočívá v tom, že nabízí širokou škálu funkcí a funkcionalit, které na klasickém pevném telefonu nenajdete. Například telefon VoIP nabízí možnost centrálního adresáře nebo jej lze připojit k informačnímu systému.

Většina zboží je na skladě a my jej doručíme do 24 hodin od objednání. Pokud potřebujete pomoc s výběrem VoIP produktů , rádi vám poradíme telefonicky nebo můžete zaslat dotaz prostřednictvím kontaktního formuláře. Věříme, že se k nám budete rádi vracet.

IP telefon – bezdrátové IP telefony

Naše portfolio zahrnuje také oblíbené bezdrátové IP telefony.

Bezdrátová IP zařízení kombinují výhody přenosného telefonu s IP telefonií. Váš pevný telefon máte vždy po ruce, ať už jste v kanceláři, pohybujete se po skladu nebo máte prostě velké pracoviště.

Konferenční telefony – VoIP telefony

Konferenční VoIP telefon je zařízení, které vám umožní vytvářet konference několika stran a to v několika jednoduchých krocích. Každý model je přizpůsoben požadavkům konferenčních místností různých velikostí. Konferenční telefon také umožňuje organizovat konference ve vaší domácí kanceláři.

Softwarový telefon – Softwarové telefony

Pokud používáte telefon pouze u vašeho počítače, můžete využít další z variant, a to nainstalovat si softwarový telefon přímo do vašeho zařízení. Samotnou aplikaci ke stažení, návod k instalaci a dokumentaci k softwarovému telefonu si můžete stáhnout přímo u nás na webu.

Mobilní aplikace pro SW – mobilní telefony

Jste stále v pohybu a žádná z předchozích variant pro vás není to pravé? Přesto potřebujete mít hovory nahrávané a mít dokonalý přehled nad všemi aktivitami? Pro tyto případy doporučujeme používání mobilní aplikace Acrobits, která slouží jako SW telefon v mobilu.
Pozor pro hovory je potřeba mít kvalitní internetové připojení.

Náhlavní souprava – Náhlavní soupravy

Dodáváme vysoce kvalitní náhlavní soupravy WELL Mairdi, Yealink a Plantronics.

Užitečné příslušenství pro IP telefon, díky široké škále slev, je možné je připojit téměř ke všem telefonům různých značek.

Náhlavní soupravy jsou lehké a odolné, takže jsou vhodné i pro každodenní použití.

V naší nabídce najdete klasická sluchátka do uší a jednoduché varianty s různými mikrofony, stačí si jen vybrat.

Většina zboží je na skladě a my jej doručíme do 24 hodin od objednání. Pokud potřebujete pomoc s výběrem VoIP produktů , rádi vám poradíme telefonicky nebo můžete zaslat dotaz prostřednictvím kontaktního formuláře. Věříme, že se k nám budete rádi vracet.