Jak se připravit na Whistleblowing s Daktelou – nová ochrana oznamovatelů

 

 

Nový zákon o whistleblowingu – co to pro vás znamená

 

 

Nový zákon o ochraně oznamovatele přináší nové výzvy
pro podniky a obce ve snaze zajistit bezpečné prostředí
pro oznamovatele, kteří odvážně oznámí protiprávní jednání.

 

A právě tady hraje Daktela klíčovou roli ve zlepšení vašeho whistleblowing procesu.

whistleblowing

K základním povinnostem dle zákona patří:

  1. zavedení vnitřního oznamovacího systému
  2. jmenování tzv. příslušné osoby, která bude za plnění povinností ze strany povinných subjektů odpovědná
  3. umožnění oznamovatelům podávat oznámení prostřednictvím implementovaného vnitřního oznamovacího systému – telefonní hovory, e-maily nebo osobně

Daktela je omnichannel řešení, takže máte přehled o jakékoliv oznámení, na kterémkoli kanálu. Dokonce i z vašeho mobilního telefonu v mobilní aplikaci!

Jak vám může Daktela pomoci

Ochrana oznamovatele: Oznamovatelé mohou komunikovat zcela anonymně, čímž se nejlépe ochrání před odvetnou akcí. Oznamovatelé mohou důvěrně posílat oznámení 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Práva a přístupy: Naše řešení poskytuje možnost přístupu k informacím pouze osobám s patřičnými oprávněními, což minimalizuje riziko úniku citlivých dat.

Všechny komunikační kanály na jednom místě: unikátní řešení, které sjednotí komunikaci do jedné platformy, telefonní hovory, emaily, SMS nebo webchaty uvidítepod každým kontaktem.

Bezpečná komunikace: Z důvodu maximální ochrany dat je veškerý internetový provoz na virtuálních serverech zákazníků realizován přes standardní zabezpečené a šifrované protokoly (HTTPS, SSL/TLS), čímž Daktela zajišťuje, že citlivé informace zůstanou v bezpečí a budou dostupné pouze relevantním osobám.

Spolehlivost a stabilita: S Daktelou si můžete být jisti, že vaše komunikace bude vždy fungovat bez problémů. Díky naší robustní infrastruktuře budete mít jistotu, že naše služby budou plně dostupné.

Snadný přehled a archivace: Daktela umožňuje jednoduché sledování komunikace a archivaci důležitých konverzací, což je klíčové pro dodržení zákonných povinností.

Lhůty a termíny: Daktela všechny lhůty a termíny pohlídá za vás, stačí vše nastavit tak, aby vám to vyhovovalo. Mějte jistotu, že nic nezmeškáte a vyřídíte v souladu se zákonem.

Lokální support: Naše podpora je dostupná v mnoha zemích v místním jazyce. Poskytujeme také standardně 24×7 SLA bez dalších poplatků!

Spolehlivá a bezpečná komunikace pro ochranu oznamovatelů

Naše komunikační platforma je navržena tak, aby vám pomohla dosáhnout maximální účinnosti a bezpečnosti ve vaší organizaci. Bez ohledu na velikost vaší společnosti, s Daktelou budete připraveni na nové požadavky zákona na ochranu oznamovatele. 

Daktela vám pomůže splnit tyto náročné požadavky a přináší řadu výhod

Naše komunikační platforma je navržena tak, aby vám pomohla dosáhnout maximální účinnosti a bezpečnosti ve vaší organizaci. Bez ohledu na velikost vaší společnosti, s Daktelou budete připraveni na nové požadavky zákona na ochranu oznamovatele.

whistleblowing2

Denně nám důvěřuje více než 1200 firemních zákazníků

Jsme spolehlivým partnerem v komunikaci.

Mám zájem o bezplatnou konzultaci