Kdo jsme

O nás

Jsme globální technologická společnost, která firmám poskytuje své vlastní řešení pro komunikaci se zákazníky a řízení zákaznické zkušenosti a také pro komunikaci uvnitř firem. Zákazníci našich zákazníků si mohou zvolit takový nástroj komunikace, který jim nejvíce vyhovuje, navázat na předchozí komunikaci a vše vyřešit ihned. Firmy díky tomu získají spokojené a loajální zákazníky a zaměstnance, které jejich práce těší.

padour-poci

Naše mise

Naší misí je zlidšťovat komunikaci mezi firmami a jejich zákazníky a také uvnitř firem samotných,
a díky tomu vytvářet opravdové propojení a důvěru. Pomáháme tomu, aby si firmy, jejich zákazníci
i zaměstnanci byli blíž.

Naše cesta

David Hájek a Richard Baar zprovoznili první mezistátní česko americký VoIP propoj mezi dvěma Asterisk ústřednami.

2003

Zakládají společnost Daktela jako průkopnickou firmu, která se v době digitálních ústředen a nekvalitního internetu vydala cestou VoIP technologie.

V dalších letech se Daktela etablovala na ústřednovém trhu.

2005

Zakladatelé zaměřují svou vývojovou snahu zaměřit
na callcentrový trh. Tento trh má sváspecifika, primárně vysoké požadavky na dostupnost, support a míru customizovatelnosti. Ve stejném roce vyvinuli systém Daktela 3.0, který i díky supportu a SaaS modelu prodeje uspěl
u prvních velkých společností. Na základě zákaznického feedbacku pak produkt prošel kompletním redesignem, což vyústilo ve vydání verze Daktela 4.0. Tato verze fungovala téměř 5 let, v jejichž průběhu se z původně callcentrového systému stal multikanálový systém pro zákaznickou péči
s podporou hovorového, SMSkového, emailového
a webchatového kanálu.

Z Daktely se v té době stává lídr v oblasti multikanálových kontaktních center a postupně začíná získávat zahraniční klienty.

2009

V roce 2016 vychází zatím poslední verze Daktela 6.0, která již byla od základu koncipována jako multikanálová aplikace s podporou jakýchkoliv komunikačních kanálů včetně sociálních sítí a podporou velkého množství modulů, jež dále vylepšují možnosti kontaktního centra, počínaje modulem pro rozpoznávání řeči, automatizace procesů, helpdeskového systému nebo zjišťování zákaznické spokojenosti. Součástí je také integrační platforma, pomocí níž je jednoduché se napojit na externí CRM či ERP systémy (MS Dynamics, Salesforce, SugarCRM atd.), eshopové systémy (Shoptet, Shopsys a další) či autentizační služby (GApps, MS Exchange).

2016

V roce 2018 Daktela otevřela novou pobočku ve Velké Británii. Následovala expanze do Polska. Daktela je už v té době globální společností a její řešení využívají firmy po celé Evropě i v mnoha dalších zemích. Daktela má zákazníky
z Vietnamu, Mexika či Blízkého Východu.

2018

V roce 2020 pandemie koronaviru Covid-19 změnila nejen svět, ale i Daktelu. Komunikační software Daktela se jako součást iniciativy COVID19CZ stává základním stavebním prvkem trasovacího kontaktního centra České republiky. Daktela se stává aktivní součástí boje s pandemií. Naše technologické řešení se stalo základem Chytré karantény. Jeho srdcem byla instalace aplikace Daktela V6, přizpůsobená pro podporu epidemiologických procesů trasování, tzn. volání nakaženým a jejich rizikovým kontaktů. V tomto projektu Daktela úzce spolupracovala s Armádou ČR, Ministerstvem Zdravotnictví a ÚZIS a prakticky se všemi hygienickými stanicemi v ČR v čele s hlavní hygieničkou.

V roce 2020 Daktela také získává obchodní zastoupení
na Filipínách, které patří k největším callcentrovým trhům
na světě.

2020

Daktela otevírá další zahraniční pobočku, tentokrát
v Maďarsku. Na trhu s dynamickým vývojem v oblasti IT, nanotechnologií a zejména v sektoru e-commerce tamním provozovatelům call center poskytujeme komplexní řešení pro virtuální ústředny a kontaktní centra.

V polovině roku 2021 vstupuje kapitálově do Daktely slovenský fond Sandberg Capital. Toto spojení umožnilo ještě rychlejší expanzi Daktely na zahraničních trzích. Daktela se chce do pěti let stát jedničkou na trhu CEE v rámci kontaktních center a zákaznické péče.

2021

Daktela otevírá pobočky v Rumunsku a Slovinsku a získává klíčovou produktovou akvizici. Kupuje většinový podíl
ve společnosti Coworkers.ai, která je na českém trhu leaderem poskytujícím vlastní inteligentní chatboty
a voiceboty založené na technologii Natural Language Processing. Zároveň získává interní dedikovaný AI tým, který dokáže kontinuálně tvořit technologii, jejímž
primárním cílem je zefektivnit práci v call centrech
a automatizovat vytipované jednoduché scénáře.

2022

Daktela výrazně rozšiřuje své produktové portfolio. Oblast inteligentních chatbotů, voicebotů a mailbotů reprezentuje produktová řada Daktela AI Agent. S řízením provozu v call centrech a dalších směnných provozech pak pomáhá Daktela Workforce Optimization. Mezi nové funkce a rozšířená patří třeba analytický nástroj Daktela Intelligence založený
na integraci Daktela s BigQuery. V aktivních kampaních call center pomáhá nástroj Automated Machine Detection (AMD). Daktela také rozšiřuje portfolio svých telco služeb.

V roce 2023 otevírá Daktela pobočku v Srbsku.

2023

Kdo nás vede

Oceňujeme schopnosti svých lidí, očekáváme samostatnost
a zodpovědnost, věříme v lidskost, slavíme úspěchy a učíme se z chyb.

david-small_optimized

David Hájek

Founder & Chief Global Officer

richard-small_optimized

Richard Baar

Founder

Karel-Vujtek-uprava

Karel Vůjtek

COO

Naše hodnoty

Férovost

Jsme féroví ke svým zaměstnancům, zákazníků i sami k sobě.

Jednoduchost

Pokud můžeme něco zjednodušit, uděláme to.

Odvaha

Máme odvahu vydat se i neprozkoumanými cestami, abychom objevili to nejlepší řešení.

Společný růst

Rosteme společně se svými zákazníky i zaměstnanci. Máme vždy takové řešení, které zákazníci v danou chvíli  potřebují, zaměstnancům dáváme příležitost posouvat se dál.

Podívejte se, proč více než 1200 společností používá Daktelu každý den

Přečtěte si zajímavé příběhy firem, které díky efektivnější komunikaci získaly nejen nové zákazníky, ale i lepší pozici
na trhu.

Číst více

Daktela v číslech

#1

na trhu kontaktních center

18

let na trhu

1200+

spokojených zákazníků

150

zaměstnanců

9

poboček

Nastartujte svůj růst s Daktelou

Pokud sdílíte stejné hodnoty, líbí se vám, co děláme, tak nám neváhejte napsat na jobs@daktela.com.