Jiří Havlíček, CTO

Vystudoval VŠE Fakulta informatiky a statistiky s nástavbovým výběrovým programem Honors Academia s hlavním focusem na IT management v kombinaci s odbornými technickými znalostmi (kombinace soft skills & leadership + odborné IT znalosti). Z velké části background programátora (PHP – MVC + JS, Java). V minulosti pracoval také u poskytovatele internetu – stavba sítí, správa hardware a data center, atd. ITIL-practitioner.

 • Po dokončení VŠE v roce 2016 (25 let) nastoupil jako IT Director do společnosti Informační linky 1188 ve skupině KKCG, která se dnes jmenuje  Conectart  (dodnes jeden z top zákazníků Daktely). Během 3 let procházela firma kompletní transformací z pasivního call centra 1188 na outsourcing kontaktních center a outbound calling. Docházelo ke kompletní změně IT architektury, dodavatelů, informačních systémů. Na konci působení bylo IT kompletně stabilizované. Jeden z klíčových dodavatelů softwaru byla tenkrát Daktela jako dodavatel hlavního systému pro obsluhu veškerých interakcí se zákazníky.
 • V roce 2018 letěl Jiří s Daktelou na Contact Centre Expo  do Londýna, kde se společně s Richardem a Davidem po pár dnech v podstatě dohodli na zahájení působnosti v Daktele.
jirka-small_optimized
 • Do Daktely nastoupil v červenci 2018 jako základ “Customer Success Team” (CST) – tenkrát jako jediný člen týmu. Pracovní náplň zahrnovala primárně starost o velké zákazníky z pohledu udržování vztahů, menších i větších projektových změn, kompletního vývoje customizací, a vzhledem k předchozím zkušenostem práce v call centru i zčásti produktový management.
 • Během let 2018-2020 se tým CST postupně zvětšoval, a začal zahrnovat i další role, například QA (testování Daktela produktů), grafiku, integrace, vývoj mobilní aplikace – jednalo se o hodně víceúčelový tým. Toto období se dá určitě brát tak, že se jednalo ještě o velmi rodinné prostředí, kde každý dělal všechno (s nadsázkou), v podstatě technologický startup.
 • V roce 2019 opět UK CC Expo dalo základy dnešní pobočky Daktela UK, která po nějakém čase a jednáních vznikla. Bylo to v podstatě takové velké nakopnutí jít do globálu, protože se ukázalo, že je Daktela konkurenceschopná na zahraničních trzích.
 • Prakticky nejklíčovější byl rok 2020 ze dvou důvodů. První důvod byl, že Daktela hodně začala působit u větších zákazníků, kde bylo potřeba projekt doručit s kompletním projektovým managementem (analýza, návrh řešení, delivery, testování), na což jsme i dostali doposud největší a nejřízenější implementační projekt. Druhý důvod byla pandemie Covid-19, kdy se Daktela zapojila jako součást iniciativy COVID19CZ a poskytla svoje řešení pro boj s pandemií. Oba projekty prakticky ve stejnou dobu (březen/duben 2020) připadly Jirkovi.
 • Rok 2020 byl určitě jeden z nejnáročnějších let. V praxi to vypadalo tak, že přes den se pracovalo na projektu a zákaznických požadavcích. Po večerech a přes noc se pracovalo na technologickém řešení, které se později stalo základem Chytré karantény.
 • Co se týče Chytré karantény, srdcem celého řešení byla instalace aplikace Daktela, která se hodně customizovala na podporu epidemiologických procesů trasování, tzn. volání nakaženým a jejich rizikovým kontaktů. Jirka byl součástí užšího vedení dobrovolnického provozního týmu, který později předal svoji práci NAKITu. V tomto projektu jsme úzce spolupracovali s Armádou ČRMinisterstvem Zdravotnictví a ÚZIS a prakticky se všemi hygienickými stanicemi v ČR v čele s hlavní hygieničkou.
 • Celou customizaci i vývoj dělali ve dvou s kolegou primárně po večerech, přes noc, a kam se přes den vešla chvilka času. Cca po roce vývoje vzniklo na těchto základech komplexní epidemiologické řešení na vlastní platformě, kterým prochází všechny kontakty z trasování a řídí celý proces. Dnes se o tuto platformu už stará samostatný vývojářský tým pod Jirkou.
 • Ohledně projektu v roce 2020 – jednalo se o prvního zákazníka, který byl implementovaný včetně veškerého enterprise servisu. Projekt řídil Jirka a interně si postavil ve firmě virtuální tým. Implementace byla velice úspěšná, dnes tvoří základ projektové metodiky, jak implementujeme enterprise zákazníky a dnešním výsledkem je vlastní samostatný projektový tým o cca 8 lidech, kteří se věnují právě tomuto. Zodpovědností týmu je i vývoj a implementace customizací pro všechny zákazníky, která vychází ze zavedené metodiky.
 • V roce 2021, kdy v týmu CST bylo už cca 15 lidí se Jirka dohodl s Davidem a Richardem na nástup do role CTO (od února 2022), pod níž spadá 6 týmů: vývoj, devops, infrastruktura, produkt, QA a vývoj integrovaných řešení. Celkem se jedná o cca 50 převážně IT odborníků. Toto přišlo paralelně s vytvoření C-Suite struktury (COO, CFO, CMO, …). Rozdělení je takové, že pod CTO jsou všechny technologické L3 služby, které interně dodává COO – operations týmu (L1/L2), který pečuje o zákazníky.

Kontakt:

E-mail: 
jiri.havlicek@daktela.com

Sociální sítě: