Martin Skaba, CEO

Vystudoval Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v oboru Finance a zároveň Právnickou fakultu Masarykovy univerzity, obě v Brně. Ještě při škole začal pracovat v české pobočce mezinárodní auditorské společnosti z řady „Big 4“ – KPMG Česká republika. Kromě auditu prošel také odděleními consultingu a M&A.

 • V roce 2015 se vrátil na rodné Slovensko a v Bratislavě se přidal k nově vznikajícímu investičnímu projektu Slovak investment Holding. Ve společnosti se soustředil jak
  na venture capital investice do perspektivních lokálních společností, tak i na oblast
  tzv. fund-of-funds, tzn. poskytování kapitálu jiným správcům fondů.  
 • Z pozice investičního managera připravoval, řídil a dohlížel na investice ku příkladu ve firmách Boataround (pronájem jachet a lodí), Greenway (poskytovatel infrastruktury pro nabíjení elektrických vozidel), GA Drilling (inovativní vrtání za pomoci plazmy) a mnohých dalších. 
 • Během působení ve Slovak Investment Holdingu ukončil Martin taky uznávanou mezinárodní certifikaci Chartered Financial Analyst, která zastřešuje finanční a investiční profesionály
  z celého světa.
 • V roce 2019 se domluvil na spolupráci s další společností z investičního prostředí, tentokrát ale v oblasti private equity – Sandberg Capital. Zde se věnoval zejména oblastem jako IT, Fintech a e-commerce a aktivně pomáhal při add-on akvizicích české IT společnosti Seyfor (bývalá Solitea), která patří také do investičního portfolia Sandberg Capital.
 • Z akvizic Seyfor se podílel např. na české firmě Dotykačka (online pokladniční systémy), slovenské Besteron (platební brány), Clever decision (SW a konzultační společnost pro oblast business intelligence) a Axiom provis (Microsoft ERP partner).
 • V roce 2020 rozvinul myšlenku investice Sandbergu do Daktely. V prosinci (v časech tvrdých covidových opatření) přijel z Bratislavy do Prahy, aby se setkal se zakladateli, Davidem Hájkem a Richardem Baarem, kdy si společně načrtli, jak vidí další rozvoj a budoucnost společnosti. 
 • Cesta k samotné investici trvala ale ještě několik měsíců a byla nakonec uzavřena a oznámena v červnu 2021. Dobrá chemie z onoho prvního setkání se přenesla následně i do další spolupráce.
 • V roce 2021, po dokončení investice, nastoupil Martin také do představenstva Daktely a spolu s Richardem (CEO) a Davidem započali budování C-level managementu a dávat do života další expanzi společnosti v regionu. Daktela následně vstoupila na trhy v Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a Srbsku. Dále také posílila svoji přítomnost na polském trhu a v UK.
 • Daktela se začala taky více věnovat partnerstvím s dalšími hráči s komplementárními produkty a tímto způsobem nabízet své řešení pro kontaktní centra také v zemích, kde do té doby Daktela nepůsobila. Prvním větším strategickým partnerem se stal německý NFON, který úspěšně integroval řešení Daktely do svého vlastního UCaaS produktu a vytvořil tak CChub, který zdárně prodává na trzích v DACH, UK, IT a dalších.
 • V roce 2022 připravil Martin ještě z pozice člena představenstva akvizici společnosti Coworkers.ai věnující se oblasti AI, chatbotům, voicebotům apod. Touhle akvizicí rozšířila Daktela svoje technologické portfolio také o nativní, plně integrované AI řešení, které znovu upevnilo její pozici technologického lídra v oblasti péče o zákazníky. Po představení ChatGPT
  a rozšíření LLM modelů to byl právě tým Coworkers.ai, který jako jeden z prvních na trhu zaintegroval tuto technologii přímo do hlavního CCaaS produktu Daktely a přinesl tak zákazníkům Daktely další boost v efektivitě a technologický náskok před konkurencí.
 • Po létě 2022 se founder a stávající CEO Richard Baar rozhodl věnovat více času rodině
  a v dané situaci potřebovala Daktela obsadit pozici CEO. Po společných několika týdenních debatách nakonec přišla nabídka od Davida a Richarda, aby tuto pozici převzal právě Martin.
  V prosinci 2022 nabídku přijal a ujal se tak pozice CEO Daktely.
 • V nelehké makroekonomické a geopolitické situaci Martin následně pokračoval v posilování týmu Daktely, expanzi na zahraniční trhy, rozšiřování programu partnerství s cílem splnit původní vizi, která vzešla z onoho prvního meetingu Davida, Richarda a Martina v roce 2020
  – posunout Daktelu z jedničky na českém trhu na technologického lídra pro oblast zákaznické péče v celém regionu CEE a ještě dál.

Kontakt:

Email: martin.skaba@daktela.com
Sociální sítě: LinkedIn 

Martin Skaba v médiích

Online: