Funkce a vlastnosti Daktela PBX

IP ústředny Daktela PBX jsou špičkové systémy s moderními funkcemi, které ještě nedávno byly výsadou ústředen nejvyšší třídy s cenou ve stovkách tisíc korun.

 

Ústředny Daktela PBX jsou určené nejen pro malé a střední podniky, ale i pro velké společnosti s mnoha pobočkami, které mají nejvyšší nároky na výkon, kvalitu a dostupnost. Podniky
s více pobočkami ocení zejména možnost propojení ústředen mezi sebou a následné vytvoření jednotného číslovacího plánu. Daktela PBX je základním stavebním modulem pro Daktela kontaktní centrum. Daktela ústřednu je možné dodat v mnoha variantách – cloudové řešení jako virtuální ústřednu, dedikovaná varianta na samostatném HW serveru nebo v podobě SW image do vašeho virtuálního prostředí VMWare, Xen, Hyper, apod.

pbx2

FUNKCE A VLASTNOSTI

Podpora všech standardních telefonních funkcí

Daktela PBX podporuje veškeré standardní hovorové funkce – Přepojení hovoru, Přidržení hovoru, Hudba na pozadí, Parkování hovoru, Předání hovoru, Návrat z přepojení, Střídání hovorů, Převzetí hovoru, Přesměrování hovorů, Odmítnutí hovoru, Identifikace volajícího, Vzdálené převzetí hovorů a Převzetí hovoru ze skupiny.

Nahrání a upload vlastních hlášek

Daktela PBX umožňuje nahrání nebo upload vlastních hlášek
a oznámení, které můžete použít v libovolné aplikaci.

Nahrávání hovorů

Funkce nahrávání příchozích i odchozích hovorů, včetně hovorů přepojených. Nahrávky je možné vyhledávat a přehrávat přímo
ve webovém rozhraní.

Časové podmínky

Časové podmínky umožňují změnu chování ústředny v závislosti
na aktuálním čase při příchozím hovoru. Například máte možnost nastavení jiného chování ústředny pro pracovní dobu a jinou pro mimo pracovní dobu a víkendy.

Hlasové schránky – voicemail

Každá linka může mít nakonfigurovanou svou vlastní hlasovou schránku, kterou lze ovládat přes telefon pomocí hlasového průvodce nebo přes přehledné webové rozhraní. Upozornění na novou zprávu může být signalizováno na IP telefonu, nebo může být hlasová zpráva přeposlána na email uživatele.

Hlasový rozcestník – IVR

Daktela PBX podporuje vytvoření neomezeného množství IVR stromů, které se mohou i řetězit. Nastavení se dělá přes webové rozhraní včetně nahrání vlastních hlášek.

Přesměrování na mobilní telefon

Daktela PBX umožňuje nastavit přesměrování telefonního čísla nebo linky uživatele na mobilní telefon. Toto přesměrování může být sofistikované a umožňuje například nastavení simultálního vyzvánení pevného i mobilní telefonu.

Lokalizace CZ, SK, PL, EN

Daktela PBX v základním provedení obsahuje kompletní sadu systémových hlášek v češtině, slovenštině, polštině a angličtině.

Podpora videohovorů

Daktela PBX podporuje peer to peer videohovory mezi dvěma koncovými IP telefony, které podporují videohovory přes podporovaný kodek – H.261, H.263, H.263p a MPEG4.

Integrovaný telefonní seznam v IP telefonech

Tato funkce umožňuje mít v IP telefonech firemní telefonní seznam, který se v reálném čase stahuje z Daktela PBX. Je možná i integrace
s firemním LDAP serverem nebo Microsoft Active Directory.

Provisioning – automatická konfigurace IP telefonů

Provisioning umožňuje administrátorům IP ústředen Daktela PBX snadnou centrální správu a automatickou konfiguraci IP telefonů.
IP telefony si automaticky v pravidelných intervalech stahují svoje konfigurační soubory přes protokol TFTP, který generuje automaticky
IP ústředna Daktela PBX.

Připojení do veřejné telefonní sítě
a jinými ústřednami

Daktela PBX podporuje celou řadu telefonních rozhraní pro připojení
do veřejné telefonní sítě. Můžou být připojeny přes SIP nebo IAX2 trunk, ISDN30 (PRI), ISDN2 (BRI), analogové nebo GSM rozhraní. Přes tato rozhraní je možné se propojit příčkou i s jinými ústřednami jako například Cisco, Nortel, Siemens nebo Avaya.

Webové administrační rozhraní

Veškerou konfiguraci Daktela PBX ústředny lze dělat přes zabezpečené webové administrační rozhraní.

Volací skupiny

Daktela PBX umožňuje definovat volací skupiny, které zahrnují více interních nebo externích (mobilních) linek. U volacích skupin lze definovat i pořadí, v jakém budou linky vytáčeny.

Faxový server

Příchozí faxy jsou automaticky konvertovány do PDF a přeposílány uživatelům do emailových schránek jako email s přílohou PDF. Odchozí faxy je možné posílat přes email a nebo použít webové rozhraní. Podporované formáty jsou PDF, TIFF, PS, JPG a RTF.

Podpora VLAN 802.1q

Daktela PBX podporuje 802.1q (VLAN) a 802.1p (CoS), které jsou nutné pro úspěšné nasazení VoIP telefonie ve velkých společnostech a sítích
s vysokým datovým provozem. Oddělení datového a hlasového provozu do dvou různých VLAN je nutné všude tam, kde je kladen důraz na zajištění maximální bezpečnosti, kvality a spolehlivosti.

API rozhraní

Daktela PBX je otevřený systém s API, který otevírá široké možnosti integrací do dalších systémů. Ústředna dnes již není chápána jako samostatně funkční celek, ale jako součást uceleného IT řešení.

Konfereční systém

Ústředny Daktela PBX mají v základním provedení high-end konferenční systém. Máte možnost si během chvíle vytvořit konferenční místnost chráněnou PINem a nasměrovat ji na veřejné přichozí telefonní číslo ústředny.

Nastavení oprávnění pro odchozí volání

Daktela PBX umožňuje nastavit oprávnění pro odchozí volání. Budete
si tak moci sami nastavit, kam má daná linka nebo uživatel volat.

Kompatibilita IP telefonů

Na Daktela PBX si můžete připojit libovolný IP telefon s podporou SIP protokolu. Může to být hardwarový IP telefon, softwarový telefon
ve vašem počítači nebo telefonní aplikace ve vašem mobilním telefonu – iOS, Android nebo Windows Mobile.

LCR – Inteligentní směrování hovorů

Daktela PBX umožňuje nastavení inteligentního směrování hovorů
a výběru nejlevnějšího způsobu spojení hovoru podle volacího prefixu. Spolu s funkcí řetězení operátorů automaticky přeskočí na dalšího hlasového operátora v řadě, pokud je primarní hlasový operátor dočasně nedostupný.

Nastartujte svůj růst s Daktelou.

Vyzkoušejte sami, jak vám Daktela může pomoci. Zdarma.

MOŽNOSTI NASTAVENÍ PŘI PŘÍCHOZÍM HOVORU

Příchozí tel. čísla

Nastavení všech příchozích telefonních čísel včetně barevných linek a zahraničních příchozích čísel.

Časové podmínky

Nastavení jiného chování ústředny pro pracovní
a mimopracovní dobu.

Uvítací hlášky

Přehrání uvítacích hlášek, které si můžete sami nastavit, a nebo pro vás namluvíme hlášky
na míru.

Hlasové IVR

Přehrání nabídkových IVR voleb a výběr jedné
z možností.

Příchozí linky

Směrování hovoru
na správné linky, případně skupinu linek.