POZIȚIE DESCHISĂ

Alăturați-vă echipei noastre

Inginer suport - Soluții Telco/IT, Bulgaria
Tipul postului
Contract cu normă întreagă
Locație
București, RO sau Remote
Data expirării
Descrierea postului

Cine suntem noi?

Ca parte a strategiei noastre de expansiune globală, suntem în căutarea unui inginer VoIP Delivery & Support. La Daktela suntem disruptorii unei industrii a centrelor de contact de $24B. Soluția noastră de centru de contact alimentată de cloud schimbă modul în care clienții noștri își deservesc clienții. Aceasta permite companiilor să proceseze cu ușurință cererile clienților prin mai multe canale de comunicare native - telefon, e-mail, chat web, SMS sau social media. Scopul nostru este de a oferi clienților noștri o soluție completă de centru de contact all-in-one, inclusiv servicii de telecomunicații și consultanță. Suntem rapizi și inovatori, iar cultura companiei noastre permite celor care sunt motivați să se dezvolte. Pregătirea noastră intensivă de trei săptămâni îi pregătește pe reprezentanții noștri pentru succes și aceștia sunt capabili să încheie afaceri mai repede.

Mai mult de 1200+ clienți de diferite dimensiuni și industrii, inclusiv guvernul, au încredere în noi. Am fost aleși ca platformă de contact center de către guvernul ceh pentru a ajuta la combaterea pandemiei Covid19 și suntem foarte mândri de asta!

Principalele responsabilități și îndatoriri:

  • Oferirea de consultanță tehnică, instalare și asistență pentru clienții noi și existenți ai Daktela în Bulgaria
  • Oferirea de consultanță tehnică, instalare și asistență pentru clienții noi și existenți ai celorlalte filiale Daktela Global (HU, PL, SL, SRB, UK, RO sau UAE)
  • Cooperarea zilnică cu managerul de țară RO și cu echipa Support HQ
  • Raportare săptămânală către Country Manager RO/DAG
  • Comunicarea feedback-ului clienților și propunerea de îmbunătățiri pentru sistemul Daktela

Necesar:

  • Experiență profesională în soluții IT, VoIP și/sau Telecom
  • Experiență de lucru cu Linux
  • Experiența MySQL constituie un avantaj
  • Cunoștințe despre industria telecomunicațiilor (obligatoriu)
  • Cunoașterea industriei centrelor de apel
  • Experiența în programare ușoară sau scripting constituie un avantaj
  • Limba bulgară (nativă), engleză (fluent) - obligatoriu - limba română (conversațională) constituie un avantaj
  • Permis de conducere B
  • Dornic să învețe lucruri noi, atitudine practică
  • Concentrare puternică pe client
  • Bune abilități de comunicare

De ce ar trebui să vă alăturați nouă:

  • De două ori pe an distribuim bonusuri în funcție de profitul și veniturile companiei.
  • 4 săptămâni de concediu
  • Zile de concediu medical plătite
  • Laptop companie
  • Program de lucru flexibil
  • Mediu de lucru multicultural
  • Vă vom oferi toată pregătirea și asistența tehnologică necesare pentru a vă asigura succesul
  • Flexibilitatea muncii la distanță
  • Veți lucra cu Google Apps, Slack, Productboard, Confluence, Asterisk, Git

1200+

Companii

#1

Pe piața centrelor de contact

18

Ani în industrie

9

Birouri globale