23.5.2022

17 let na trhu a více než 1000 firemních zákazníků, to je Daktela současnosti

17 let na trhu

Minulý měsíc jsme si připomněli již 17. výročí založení společnosti Daktela. Naše cesta od malého start-upu až po středoevropského lídra na trhu kontaktních center jistě nebyla jednoduchá a přímočará, přesto bychom se na její start opět bez obav postavili…

A jak to kdysi vlastně všechno začalo? Daktela byla založena jako malá rodinná firma již v roce 2005. Zakladatelé, Richard Baar a David Hájek, tehdy začali vyvíjet jednotný komunikační software pro firemní využití. V prvních letech existence se Daktela etablovala zejména na ústřednovém trhu, nicméně v roce 2009 nasměrovali oba zakladatelé vývojovou snahu firmy na cloudový callcentrový trh. 

A i dnes nadále vyvíjíme a poskytujeme firmám speciální komunikační software, který umí veškerou komunikaci se zákazníky kompletně monitorovat, automaticky přizpůsobovat a směrovat podle situace. Nejnovější moduly softwaru Daktela dokážou celou komunikaci se zákazníkem zpracovat úplně autonomním způsobem, tedy bez zásahu operátora nebo operátorky.

„Prakticky na prahu zletilosti si můžeme říci, že prvních sedmnáct let života Daktely bylo obdobím neustálého růstu, zdokonalování naší webové komunikační platformy a razantního rozšiřování okruhu našich zákazníků. Jsem rád, že obdobně dynamicky roste i počet našich zaměstnanců, v meziročním srovnání je dnes Dakteláků dvojnásobně více než vloni,“ říká Richard Baar, CEO společnosti Daktela.  

Úspěšné období rozvoje Daktely potvrzuje nejenom již více než 1000 spokojených zákazníků, ale také rekordní obchodní výsledky. Obrat Daktely dosáhl na 253 milionů korun, což je meziročně o třetinu víc, a zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) vzrostl na 74 milionů korun. V letošním roce pokračuje také razantní expanze Daktely na zahraničních trzích, nově jsme vstoupili na rumunský a slovinský trh.

„To, že nabízíme našim zákazníkům skutečně unikátní a velmi spolehlivě fungující systém potvrzuje i řada ocenění,“ dodává David Hájek,
Head of Global Expansion společnosti Daktela.

Vloni například obdržela Daktela nominaci na ocenění „IT produkt roku“, v roce 2020 byl CEO a zakladatel společnosti Daktela, Richard Baar, oceněn
v prestižní anketě “TOP 30 IT osobností“, kterou každoročně vyhlašuje magazín ComputerWorld ve spolupráci s časopisem CIO Business World.