20.10.2021

Daktela v mobilu – opravdu se vše vejde do aplikace?

Daktela-v-mobilu

Ať už jste zkušení uživatelé Daktely nebo právě začínáte a teprve se seznamujete se svým novým kontaktním centrem, když slyšíte o mobilní aplikaci Daktela, určitě si říkáte: Daktela je docela komplikovaný software. Jak se vše vejde do mobilního zařízení a na tak malou obrazovku?

Odpověď ve zkratce je: nevejde – ale ani se o to nesnažíme.

Od samého začátku vývoje naší mobilní aplikace nebylo cílem nahradit naše webové rozhraní, ale doplňovat ho a nabídnout našim klientům přenosné řešení. Aplikaci si můžete představit jako dálkové ovládání pro televizi – co uděláte v aplikaci ve vašem telefonu, udělá také na pozadí systém Daktela.

Aby se aplikace snadno používala, zbavili jsme se „zbytečností“. V aplikaci proto nenajdete žádná složitá menu s nastaveními. Když porovnáte rozložení aplikace v naší zbrusu nové verzi 2.1, všimnete si, že je velice podobné nejčastěji používaným částem Daktely v6.20 – navbaru a horní části sidebaru:

appka-a-desktop-01

Aplikace nejvíce vynikne právě při práci s každodenními aktivitami, které jsou nezbytné pro správný chod vašeho kontaktního centra. Vše potřebné si nastavíte na PC, a když jste poté mimo kancelář, díky aplikaci jste stále na příjmu a můžete dále využívat funkcionality, které jsou pro vaše zákazníky nejdůležitější. 

Jsou to funkcionality, se kterými agenti pracují nejčastěji a které jsou spojené s tím, co zákazníci vidí, když se s vámi spojí: s aktivitami.

Můžete posílat emaily a pracovat s tickety, chatovat se zákazníky přes webchat, Messenger, WhatsApp, Viber nebo SMSky, vytáčet a přijímat hovory a pracovat s CRM. Potřebujete-li si oddechnout, zapnete si pauzu. A když váš pracovní den skončí, můžete se odhlásit z front nebo se zcela odhlásit
z Daktely. Aplikace je zaměřená na to, abyste mohli naplnit očekávání vašich zákazníků, i když pracujete pouze na telefonu.

Chcete aplikaci vyzkoušet? V rámci vaší licence Daktela si ji můžete stáhnout ze stránky Mobilní aplikace na našem webu a používat ji zcela zdarma.

Co je nového ve verzi 2.1?

  • Práce s chatovými aktivitami
  • Oznamovací centrum
  • Externí kontakty v CRM
  • Vylepšené detaily aktivity

Jaké novinky můžete v mobilní aplikaci Daktela očekávat nejbližší době?

Abyste mohli v současné verzi na svém mobilním telefonu přijmout hovor, je třeba mobilní číslo nastavit jako externí zařízení nebo na něj hovory přesměrovat. V nejbližších měsících však plánujeme do aplikace přidat funkcionalitu SIP klienta. Poté bude k využití veškerých funkcí Daktely na vašem mobilním zařízení stačit datové připojení – již nebude potřeba na mobilu využívat hlasové služby.