31.3.2023

Budoucnost kontaktních center. Integrujeme ChatGPT do našeho řešení pro kontaktní centra

V Daktele jsme přesvědčeni, že umělá inteligence (AI) bude postupem času hrát stále významnější roli v budoucnosti fungování a obsluhy kontaktních center. Proto jsme se rozhodli, že jako jedna z prvních firem naplno využijeme potenciál této technologie a integrujeme ChatGPT přímo do naší platformy.

daktela_chatgpt_hu

Tato implementace mohla proběhnout díky uvedení verze GPT 3.5 turbo, která skrze své API rozhraní umožňuje přístup dalším vývojářům. Inovace nabídne našim zákazníkům řadu vylepšení, a to především efektivnější řešení příchozích požadavků a rychlejší komunikaci se zákazníky.

První implementovanou funkcionalitou je sumarizace komunikačního vlákna. Ta umožňuje uživateli v několika bodech zjistit, o čem komunikace agenta a zákazníka je. Odpadá tak potřeba číst veškeré e-maily a jinou textovou komunikaci, která se ve vlákně nachází. To výrazně zrychluje orientaci v systému, zejména pak v seznamech jednotlivých zákaznických požadavků, případně poskytuje agentovi rychlý přehled o historii zákazníka přímo při komunikaci s ním.

Další z nových funkcionalit se zaměřují na zlepšení, zrychlení a zvýšenou automatizaci psaní textové komunikace. Daktela Kontaktní centrum nově umožňuje agentovi pouze sepsat stručný seznam bodů, které chce zákazníkovi sdělit. Ty jsou posléze prostřednictvím GPT-3.5 automaticky rozvedeny do kompletního předepsaného e-mailu s veškerými formálními a komunikačními náležitostmi. Současně může agent označit libovolnou větu a nechat ji prostřednictvím nových funkcí přepsat jiným stylem, a to například tak, aby zněla formálněji nebo více přátelsky.

Umělá inteligence už nyní mění svět a i nadále bude ve firemních strategiích hrát stále důležitější roli napříč různými obory, oblast komunikačního softwaru nevyjímaje. Už v minulém roce jsme si akvizicí společnosti Coworkers.ai vyvíjející vlastní inteligentní voiceboty a chatboty připravili půdu pro rozvoj tohoto druhu inovace. AI tak začala různými způsoby pronikat do velké části našich produktů a implementací ChatGPT do provozu kontaktních center se úroveň našich chytrých řešení posunuje zase o kousek dále,” komentuje Jiří Havlíček, Chief Technology Officer Daktely.