28.6.2022

Nové země, nové možnosti rozvoje a růstu firmy

EXPANZE-blog

Daktela se svou unikátní komunikační platformou již více než 4 roky úspěšně expanduje do celého světa. Aktuálně jsme pootevřeli technologické dveře na Balkán novými pobočkami ve Slovinsku a Rumunsku.

Jak v Rumunsku, tak ve Slovinsku přitom vidíme velký potenciál. Rumunský trh e-commerce vyrostl během covidu o 26 %, což je mnohem více, než
o kolik se elektronický obchod zvětšil například v Německu. Předpokládáme, že do konce roku v Rumunsku získáme minimálně deset nových zákazníků.

Slovinsko je pro nás strategickým vstupním bodem na balkánský trh a zároveň nejrozvinutější zemí v regionu. Vysoká úroveň vzdělání i jazyková vybavenost Slovinců pro nás navíc může být příležitost i z pohledu zaměstnavatele.

Od roku 2018 pokračuje expanze Daktely na zahraničních trzích v rychlém tempu. Pobočky na Slovensku, ve Velké Británii, Polsku a Maďarsku, ale také na Filipínách a v Dubaji každým rokem rozšiřují své služby, portfolio zákazníků a upevňují působení v daném regionu.

Naším cílem je stát se v nejbližších letech nejvýznamnějším dodavatelem řešení pro kontaktní centra v CEE regionu a expandovat po celé Evropě.
A právě vstup na relativně velký rumunský a dynamicky se rozvíjející slovinský trh je dalším krokem této strategie.

I v příštích letech plánujeme otevřít nové pobočky v dalších zemích, zákazníky máme ovšem už nyní po celém světě, například v Mexiku nebo
ve Vietnamu. Další zahraniční expanzi pak podporuje i rozsáhlý partnerský program, který jsme vytvořili v loňském roce. 

Přečtěte si více z našeho blogu: