24.12.2018

Ohlédnutí za rokem 2018 a vize do 2019

Ohlédnutí za rokem 2018 a vize do 2019

Jsou tu vánoční svátky a pomaličku se chystáme na vstup do nového roku 2019.

Jak moc byl vlastně rok 2018 pro Daktelu úspěšný? Naplnil očekávání a splnil cíle, se kterými jsme do něj vstupovali?

Bezesporu ano, Daktela pokračuje ve svém progresu a stále se snaží držet pozici lídra v oblasti kontaktních center ve středoevropském regionu.

Dát značku Daktela do podvědomí veřejnosti

Do roku 2018 jsme vstupovali s velkým očekáváním. Daktela každoročně rozšiřuje portfólium zákazníků, počet zaměstnanců a zejména počet funkcionalit, které v rámci Daktela Kontaktního centra nabízí.

Daktela se dlouhá léta zaměřovala primárně na vývoj, marketingové aktivity šly do pozadí. Jak se říká, nejlepší reklamou je kvalitně udělaná práce
a spokojený zákazník. Vzhledem k rozšíření obchodního týmu jsme si pro rok 2018 dali za cíl dostat Daktela řešení více do povědomí veřejnosti
a zúčastili jsme se vůbec prvního veletrhu na akci Eshopsummit&expo.Zde jsme poznali, že na marketingovém poli jsme skutečně nováčky, přesto jsme zde ale získali několik nových zákazníků. Zmíním zejména jednoho zákazníka, který začal Daktela řešení využívat s jedním operátorem. Dneska Daktelu využívá v 17 zemích o celkovém počtu 25 agentů.

K poznání zahraniční konkurence jsme vyrazili i na zahraniční summit, respektive na Call&Contact Center Expo v Londýně. Kromě nás jste zde mohli potkat světovou špičku, například řešení Avaya, Siemens, Genesys apod. Byli jsme mile překvapeni, že i v našem relativně malém počtu lidí jsme schopni vytvořit světový produkt, který v ničem nezaostává za produkty těchto firem, které mají na vývoj mnohem více prostředků. Po skončení jsme navázali partnerskou spolupráci se společností CC Evolution, která v ledni začne s propagací Daktela řešení v rámci anglického trhu. Držte nám palce
a ať brzy získáme první UK zákazníky.

V roce 2019 nás můžete potkat na dalších summitech. Nejbližší jsou lednový Reshoper a na konci března opět EshopSummit včetně dvou prezentací
na téma Zákaznická podpora a Integrace s interními systémy. Bližší informace brzy zveřejníme na sociálních sítích.

Přelomový rok 2018

Daktela každým rokem rozšiřuje počet nových zákazníků a rok 2018 byl v tomhle přelomový, jelikož jsme překonali magickou hranici 100 nových zákazníků! Z toho 78 zákazníků využívá právě službu kontaktního centra. Kromě instalací jsme provedli i 33 migrací stavajících zákazníků na poslední verzi Daktely, což ve většině případů znamenalo i změnu z callcentrového (pouze hlas) provozu na multichannel řešení (hlas, email, webchat, facebook messenger, SMS).

Věříme, že rok 2019 bude ještě úspěšnější a za cíl jsme si dali 111 nových zákazníků využívající multichannel řešení, z toho 10 na britském trhu. Dále si jsme vědomi, že musíme zlepšit prezentaci novinek mezi stávajícími zákazníky a plánujeme nabízet pravidelné osobní a vzdálené prezentace.

Na to, kolik nových funkcionalit jsme v průběhu roku přidali, je paradox, že jsme začali rok 2018 s verzí 6.13 a zakončujeme s verzí 6.15. Jedná se sice “pouze” o tři verze, které ovšem byly neustále rozšiřovány o nové funkcionality (i dle feedbacků od zákazníků – nebojte se na nás obrátit). Nejvýraznější novinky pro jednotlivé verze jsou rozepsány v dříve uvedených článcích zde na blogu. V prosinci jsme vydali verzi 6.16, na které pracujeme poslední půlrok a v brzké době uvedeme článek s nejvýraznějšími novinkami. Za zmínku stojí rovněž rozjezd nové sekce Inovace, respektive Daktela labs. Zde si lze přikoupit k Daktela řešení například Chatbota, text 2 speach nebo custom reporting.

V roce 2019 se mohou naši zákazníci provozující kampaňová volání těšit na progresivní dialer a vylepšení práce s formuláři. Firmy provozující na našem systému zákaznickou péči pak rozšíření helpdesku o interní úkolování, vytvoření nového notifikačního modulu nebo zefektivnění fulltextového vyhledávání. Administrátoři naší ústřednové části pak zajisté ocení kompletně přepracovaný modul správy ústředny, který umožní auditovat jednotlivé změny, odvolávat je či potvrzovat a v neposlední řadě vizuálně zobrazit jednotlivá callflow v přehledném grafickém diagramu.

Daktela tým

K růstu došlo i v rámci Daktely. Náš tým se rozrostl o 8 nových kolegů, aktuálně se tak o Vás stará 34 “dakteláků“. Minimálně stejný počet plánujeme přijmout i v roce 2019, kdy první dva k nám nastoupí již v lednu. V roce 2018 jsme zavedli jsme dvě nová oddělení – CST (Customer Success Team) a QA (Quality Assurance). CST má na starosti konzultace a řešení pro integrace Daktely a zákazníkových interních systému. QA tým se vyčlenil ze stávajícího devel týmu, který vzhledem k jeho počtu vyčlenil vybrané kolegy do samostatného týmu, který se primárně stará o testování a zajišťování kvality produktu.

Za celý Daktela tým Vám přejeme příjemné prožití Vánočních svátků a mnoho úspěchů v roce 2019! Pokud možno s Daktelou 😊