6.12.2019

Perníková Daktela aneb napekli jsme dobroty pro dobro droboty

Perníková Daktela_

Neseeem váááám nooviinyy, pooslooucheejtee

37x Dakteláků, 3x speciální edice Pat a Mat a nějaké ty pytlíky perníků navíc. Tak přesně tohle stojí za krásnou vybranou částkou 18,382 korun českých! Z toho 11,660 Kč se vybralo přímo na vánočním večírku v restauraci Absolutní Bowling a 6,722 Kč někteří Dakteláci přispěli rovnou přímým nákupem dárků z webu milyjezisku.eu. Za dárky jsme celkem utratili 18, 352 Kč. Tudíž a proto kdo počítá správně a rád, pak ví, že 30 Kč nám zbylo!
A přenášíme je do pokladničky Perníkové Daktely 2020.

Společně jsme tak letos splnili přání:

Projekt Milý Ježíšku

Za projektem stojí Martin Kučera a Vojtěch Paukner, oba studují informatiku na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (#DaktelaHiring 2021?). Projekt založili v roce 2013 ve věku 15 a 16 let, s cílem pomáhat potřebným skrz nové a moderní cesty dárcovství, s cílem, aby dárek putoval od dárce přímo k obdarovanému dítěti. Bez prostředníků, bez meziskladů, bez zbytečných nákladů. Jednoduše a transparentně.
V současnosti spolupracují se 68 dětskými domovy a desítkami sociálně slabých rodin. Děti z rodin v nelehké životní situaci jim „dohazuje“ filantrop Tomáš Slavata, o kterém se můžete dozvědět více v tomto článku.