31.1.2022

Co nám v Daktele přinesl rok 2021 a výhledy do roku 2022

Co nám v Daktele přinesl rok 2021 a výhledy do roku 2022

Rok 2021 je za námi a my v Daktele si jej budeme spojovat s dalším velkým růstem a mnoha významnými událostmi, které nás posouvají mílovými kroky dál. Připravili jsme přehled toho nejvýznamnějšího z tohoto roku a s jakými cíli vstupujeme do roku 2022.

„Nejdůležitější zprávou minulého roku je naše spojení se slovenskou private equity společností Sandberg Capital.  S jejich zkušenostmi
v oblasti expanze, managementu a telekomunikací se chceme do pěti let stát jedničkou na trhu CEE v rámci kontaktních center a zákaznické péče, ale také být jedním z významných hráčů na západním trhu. Pevně ​​věříme, že společně dokážeme tyto vize naplnit a následně vykročit
i do dalších částí světa,” k tomu řekl Richard Baar, CEO společnosti Daktela, který zdůraznil, že vstupem Sandberg začíná nová éra Daktely.

Daktela pokračuje v upevňování pozice lídra v oblasti kontaktních center ve středoevropském regionu. Úspěšně se podařilo osamostatnit slovenskou
a polskou pobočku a loni nově otevřená pobočka v Maďarsku již má také svoje první zákazníky.

Na světě je také nová verze Daktely 6.20, jež kromě nového vzhledu, který se vážně moc povedl, přináší také mnoho nových funkcionalit.

Jsme také hrdí, že jsme i tento rok pomáhali s překonáváním pandemie a projekty Chytrá karanténa nebo informační linka 1221 pomáhaly stovkám tisíců českých občanů. Daktela řešení pomohlo i stovkám firem, ať se jednalo o stávající nebo nové zákazníky. Tato pomoc spočívala v tom, že mohli přesunout část provozu na homeoffice a plnohodnotně i nadále nabízet kvalitní zákaznickou podporu svým klientům.

Daktela rostla loni extrémně rychle ovšem také personálně a začátkem prosince 2021 jsme oslavili 100. Dakteláka a v lednu jsme v tomto trendu dále pokračovali a na palubu nastoupilo nových 7 Dakteláků.

Mnohem rychleji ovšem, než rostou počty našich zaměstnanců, rostou počty našich zákazníků. Mezi ty nejznámější jistě patří například Gasnet, PPL, BEKO, Cinkly, MediaCall či KOVACO Electric.

Mezi naše velké úspěchy musíme zmínit také to, že Daktela v loňském roce prošla bezpečnostním auditem společnosti Bishop Fox. Cílem auditu bylo ověření zabezpečení aplikace s ohledem na integraci se službami Googlu, tedy audit se zaměřil na funkcionalitu napojení na Google Apps a základní funkcionality aplikace (autentifikace, autorizace, OWASP Top 10, …).

My v Daktele myslíme v průběhu celého roku i na ty méně šťastné, kteří potřebují naši pomoc nejvíce – na děti ze sociálně slabších rodin a na osamělé seniory. V rámci několika projektů jsme v loňském roce věnovali více než 105.000,-. A radost budeme rozdávat i letos…!

A jaké jsou vlastně naše plány pro letošní rok? Plánujeme další růst! Otevíráme novou pobočku Daktely v Rumunsku, následovat bude pobočka
ve Slovinsku a již nyní analyzujeme další východoevropské trhy, na které bychom rádi vstoupili. Pro západoevropské trhy jsme získali silného partnera, NFON AG, který je poskytovatelem cloudové pobočkové ústředny pro obchodní komunikaci. Současně se vytvořil nový tým, který by se právě partnerskému prodeji měl primárně věnovat a rozvíjet ho. Momentálně tedy velmi vnímáme změny, které se dějí a ryze česká Daktela zažívá přerod v globální společnost se vším všudy.